Πασχαλινή Εκστρατεία Συγκέντρωσης Χρημάτων & Τροφίμων

sakoules-trofima

Ο Πανεπιστημιακός Ναός, λόγω της εορτής του Πάσχα, έχει ξεκινήσει εκστρατεία μέχρι το μέγα Σάββατο, συγκέντρωσης χρημάτων και τροφίμων για τους χειμαζόμενους από την κρίση συνανθρώπους μας.
Προτεραιότητα θα έχουν οι φοιτητές και οι πολύτεκνες οικογένειες
Συνολικά θα ενισχυθούν περίπου 30 οικογένειες ανάλογα με τις ανάγκες τους.
Η Επιτροπή του Ναού συνομίλησε με τις οικογένειες αυτές και συνόψισε τις ανάγκες σε δύο κατηγορίες
1) Διατροφή
2) Πληρωμή λογαριασμών (ΔΕΗ, ύδρευση, ενοίκιο σπιτιού)

Η Επιτροπή του Ναού κάνει έκκληση στα μέλη της Πανεπιστημιακής Κοινότητας, αλλά και έξω από αυτή, να συνδράμουν στην επιχείρηση για να μαζευτεί το ποσόν και να δώσουμε χαρά και μήνυμα ελπίδας σε αυτούς τους συνανθρώπους μας ότι, δεν είναι μόνοι τους στις δυσκολίες που περνούν.
Εναλλακτικά ο Ναός συγκεντρώνει και τρόφιμα τα οποία θα διατεθούν για το σκοπό αυτόν.

Χρήματα μπορούν να κατατίθενται
1) Στην Τράπεζα Πειραιώς
με την ένδειξη αλληλεγγύη
Αρ. Λογαριασμού του Πανεπιστημιακού Ναού: 6533137556545
(Απλό Ταμιευτήριο Κ)
‘ΙΒΑΝ’ Απεικόνιση: GR1701715330006533137556545
Το SWIFT-BIC της Τράπεζας Πειραιώς είναι PIRBGRAA
Για όλο το δίκτυό της στην Ελλάδα

2) Στον υπάλληλο της υπηρεσίας μισθοδοσίας κ Ανδρέα Σταματόπουλο
( Δίνεται σχετική απόδειξη)

3) Στο κουτί του Ναού με ένδειξη για τους απόρους.

Για τρόφιμα ή χρήματα ο Ναός είναι ανοιχτός καθημερινά από 10.30 μέχρι 14.30, καθώς επίσης και κατά τη διάρκεια των Ιερών Ακολουθιών σύμφωνα με το πρόγραμμα του Ιερού Ναού.
– ΠΡΟΣΟΧΗ: ΟΧΙ ΡΟΥΧΑ –

Η Εκκλησιαστική Επιτροπή του Ναού