Πρωτοβουλία Ενίσχυσης Απόρων Οικογενειών & Φοιτητών

φτωχοί άνθρωποι μόνο λεφτάΟ Πανεπιστημιακός Ιερός Ναός λόγω της Εορτής του Πάσχα αναλαμβάνει πρωτοβουλία ενίσχυσης απόρων οικογενειών και φοιτητών.
Για το σκοπό αυτό συγκεντρώνονται επιλεκτικά είδη ρουχισμού αλλά κυρίως τρόφιμα και προπαντός χρήματα.
Η επιτροπή του Ναού κάνει έκκληση στα μέλη της Πανεπιστημιακής κοινότητας όπως συνδράμουν στην προσπάθεια αυτή προς ανακούφιση συνανθρώπων μας που έχουν ανάγκη.
Τα είδη ρουχισμού και τα τρόφιμα θα συγκεντρώνονται στο Ναό καθημερινά κατά τη διάρκεια των Ιερών ακολουθιών της Μεγάλης Εβδομάδος
Τα χρήματα μπορούν να κατατεθούν μέχρι και τη Μεγάλη Πέμπτη 21-4-2011
α) στο λογαριασμό του Ναού στην Αγροτική Τράπεζα Αριθμός Λογαριασμού ΑΤΕ 319/01/029100-57
Με την υπόμνηση: ‘Για ενίσχυση απόρων οικογενειών, φοιτητών’
β) στον κ. Ανδρέα Σταματόπουλο, υπάλληλο της Οικονομικής Υπηρεσίας, Τμήμα μισθοδοσίας (τηλ: 2610 997991)
γ) Στο σχετικό κουτί που βρίσκεται στο Ναό.
Σας υπενθυμίζουμε ακόμη ότι στον Πανεπιστημιακό Ναό λειτουργεί και ταμείο ενίσχυσης των απόρων φοιτητών του Πανεπιστήμιου μας οι οποίοι δυστυχώς είναι αρκετοί.